Hizmet Verdiğimiz Alanlar

Kamu sağlık kuruluşları (SSK, Bağ-Kur, Emekli Sandığı) ve özel sigortalar ile anlaşmamız mevcuttur. Belli bir oranda sosyal güvencesi olmayan ve sağlık sigortası kapsamında olmayan hastalarımıza da özel imkânlar sunmaktayız. Diyaliz Seansı esnasında hastalarımıza diyetisyenimiz denetiminde hafif ve kuru gıdalar ikram ediyoruz. Diyaliz seansı dışında hastalarımızın ve hasta yakınlarımızın tv izleyip, kitap okuyabilecekleri kafeteryalarımız mevcuttur.

HEMODİYALİZ

İleri derecede böbrek yetmezliğinde yiyeceklerimizin vücudumuzda parçalanması sırasında oluşan ve normalde idrarla atılan zararlı maddeler ve suyun fazlası atılamamakta ve vücudumuzda birikmektedir. Hemodiyaliz bu maddelerin vücudumuzdan uzaklaştırılmasını sağlayan bir tedavidir. Hasta kanı ince zardan yapılmış borucukların içinden geçirilir (filtre)ve zarın öbür tarafından geçen bir sıvıya (diyaliz solüsyonu) karışarak vücuttan uzaklaştırılmaları sağlanır. Hasta kanı en çok hastanın ön kolunda atardamarlarından biri ile toplardamarlarından birinin birleştirilmesi ile oluşturulmuş bir "fistül" aracılığı ile sağlanır. Hastaların "hemodiyalize girme gereği ortaya çıkmadan" bu fistüle sahip olmaları zamanı geldiğinde diyalizin hemen ve hasta açısından kusursuz şekilde başlayabilmesine yardımcı olur. Fistülü bulunmayan hastalarda diyaliz gerektiğinde boyun ya da göğüs boşluğundaki kalın damarlara bir kateter yerleştirilmesi ve fistül operasyonunun bundan sonra uygulanması gerekir. Aşağıdaki belirti ve bulgulardan biri ya da daha fazlası ortaya çıktığında ya da doktorunuz laboratuar tetkiklerinize bakarak sizi uyardığında diyaliz ihtiyacınız ortaya çıkmış demektir.

HASTA NAKİL HİZMETİ

Hastalarımıza servislerimizle hizmet vermekteyiz. Klimalı konforlu araçlarımız ile evlerinden alıp evlerine huzurla bırakıyoruz.